+370 5 2136181
info@hlogistics.lt

„AXIS Transport“ įsigyti „High Logistics“ paskatino panašios vertybės

 

Apie mus

Ekspeditorių bendrovė UAB „AXIS Transport“ įsigijo UAB „High Logistics“, besiverčiančią krovinių ekspedijavimu oro ir jūrų transportu, ir įkūrė antrinę UAB „AXIS Auto“, kuri specializuosis gabenti automobilius. Tarp tolesnių įmonės planų – sukurti nedidelį logistikos koncerną.

Šiuo metu įmonės kol kas veikia atskirais pavadinimais, tačiau netrukus bus sujungtos į vieną bendrovę. „Norėjosi į savo būrį priimti dar daugiau protingų žmonių, nes kur keli stos, kur kas daugiau gali nuveikti. Dairėmės bendrovės, kurią galėtume įsigyti. Esminis reikalavimas – kad jų ir mūsų vertybės sutaptų“, – pasakoja Tomas Degutis, UAB „AXIS Transport“ vienas iš savininkų, Pardavimų skyriaus vadovas.

Apie „High Logistics“ jis išgirdo iš konsultantų, kurie neformaliame pokalbyje užsiminė, kad toje bendrovėje veikia stipri vertybių sistema. Ponas Degutis neslepia, kad pirmiausia jis nuvyko į savotiškas žvalgytuves – prisistatė klientu.

„Pradėjome bendradarbiauti. Iš tiesų paaiškėjo, kad mūsų požiūriai įgyvenimą ir verslą sutampa. Pasiūlėme dirbti kartu ir pareiškėme norą įsigyti jų įmonės akcijų. Nors akcininkai tuo metu parduoti įmonės net nesvarstė, tačiau pasiūlymas juos sudomino, ir štai nuo vasario mes jau valdome 67% bendrovės akcijų“, – aiškina p. Degutis.

UAB „High Logistics“ specializuojasi krovinių ekspedijavimo oro ir jūrų transporto srityje. Šios veiklos UAB „AXIS Transport“ lig šiol nevykdė. Be to, naujieji partneriai turi atstovybę Maskvoje – tai padidina plėtros galimybes Rytų link. Naujiesiems akcininkams įspūdį paliko tai, kaip„High Logistics“ dirba su klientais, jų atvirumas, o labiausiai –požiūris į žmogų. Ši įmonė laikosi moto: „Mūsų tikslas – kad augtų kiekvieno darbuotojo vertė, tada augs ir pati bendrovė.“ „Mums tai pasirodė labai priimtina, nes patys darbuotojus atsirenkame ne pagal jų patirtį, o pagal vertybes. Kad tokia taktika pasiteisina, rodo ir darbuotojų kaita, kuri pastaraisiais metais buvo lygiai nulis“, –džiaugiasi pašnekovas. Šiuo metu įmonėje dirba apie 40 žmonių.

Vertybių vaidmuo

Konsultantai tvirtina, kad įmonių susijungimas atsižvelgiant į vertybes Lietuvoje yra išimtis, o ne taisyklė. „Kai kalbame apie įmonių susijungimą, į pirmą vietą kyla racionalūs skaičiavimai: finansai, strategija, ko bus siekiama ateityje įmonėms pradėjus dirbti kartu. Žodžiu, įsigyti įmonę ar ne, pirmiausia lemia finansinė nauda“, –komentuoja Vilius Žemaitis, konsultacinės bendrovės „TMD partners“ vadovaujantis partneris. Vis dėlto skaičiuojant įmonių vertę ir potencialą, svarbios tampa ir vertybės, ir tai, kaip greitai įsigytai įmonei pavyks integruotis. „Versle, kur vertė kuriama per žmones, vertybės vaidina labai svarbų vaidmenį. O paslaugų sektorius būtent toks ir yra. Kur darbuotojų vertybės sutampa su įmonės, produktyvumas daug didesnis“, – nurodo Vilius Žemaitis.

Plečia veiklą

Šiemet veiklą pradėjo antrinė „AXIS Transport“ įmonė – „AXIS Auto“, ji teikia automobilių gabenimo paslaugas Vakarų, Rytų, Vidurio Europos, Baltijos, Skandinavijos šalyse, Rusijoje, Baltarusijoje, Kazachstane ir Ukrainoje.

„Šiuo metu šis verslas išgyvena ne pačius geriausius laikus: prasidėjus krizei, daugelis bendrovių, automobilvežius įsigujusių lizingu ar paėmusios paskolas iš bankų, neišgyveno. Gabenimo kaina dabar yra nedidelė, atsiskaitymo terminai ilgi, todėl daugelis vežėjų dirba ties išgyvenimo riba. Vis dėlto šiame versle yra ką veikti, iššūkiai mums nebaisūs, tad ėmėmės šios veiklos“, – aiškina Mindaugas Žemaitis, UAB „AXIS Auto“ direktorius. Įmonė ketina teikti kokybiškas paslaugas ir konkurencingą kainą. „Pigumas prie gero nepriveda, nes automobilvežius eksploatuojančios įmonės negali investuoti į automobilių parką, darbuotojų gerovę. Tuomet visi darosi pikti, nepatenkinti, nukenčia paslaugos kokybė. Jei užsakovas sumokėjo pigiai, jis laimėjo, tačiau versle nugalėtojo neturi būti: sandoriu privalo likti patenkintos abi pusės“, – verslo filosofiją dėsto Mindaugas Žemaitis. UAB „AXIS Auto“ kol kas dirba 3 darbuotojai, tačiau jau ieškoma naujų žmonių.

Motorų g. 4, LT-02190
Vilnius, Lithuania
Telefonas:
+370 5 2136181
El. pašto adresas:
info@hlogistics.lt