+370 5 2136181
info@hlogistics.lt

Krovinių pervežimas geležinkeliais

Krovinių pervežimas geležinkeliais – tai yra specifinė, ne visais atvejais tinkama transportavimo rūšis. Ją renkasi tie, kuriems gabenimas laivais yra per ilgas, lėktuvais – per brangus. Renkantis tinkamiausią krovinių transportavimo būdą turite įvardinti savo ir jūsų užsakovo prioritetus, įvertinti ir palyginti kitų gabenimo būdo privalumus, trūkumus bei kaštus. Mažesni transportavimo kaštai yra vienas svarbiausių krovinių pervežimo privalumų kuriuo galite pasinaudoti ir jūs.

Pervežimai vagonais leidžia vežti krovinius dideliais atstumais, puikiai tinka gabenti nestandartinius ir sunkius krovinius. Šis transportavimo būdas leidžia pristatyti reikiamus krovinius į punktus, kuriuose nėra kelio dangos, padeda sutaupyti laiko, kadangi pasienyje nėra eilių. Logistikos geležinkeliais galimybes galite išnaudoti tais atvejais kai planuojate gabenti krovinius ilgais atstumais į tolimas šalis nes šis sausumos pristatymo būdas geležinkeliais yra greitesnis vilkikais. Geležinkelių eismas yra daug labiau prognozuojamas, valdomas ir koordinuojamas, išoriniai aplinkos veiksniai ir žmogiškieji faktoriai neturi tiek įtakos pristatymo greičiui pvz. transporto spūstys dėl kelio remonto darbų, auto įvykių ir pan. Tobulėjant technikai, pasitelkiant naujausias technologijas pastaraisiais dešimtmečiais geležinkelių krovinių pristatymo punktualumas ir patikimumas geležinkeliais yra ženkliai padidėjęs, gedimai dėl lokomotyvų ar vagonų ne tokie dažni. Standartizuoti tranzito tvarkaraščiai, bėgių linijos diferencijuotos kroviniams ir kroviniams taip pat padeda sutrumpinti pristatymo terminus.

Krovinių pervežimas geležinkeliais turi palankiausią kainos, atstumų ir krovinio kiekio santykį: kaina brangesnė nei gabenant jūra, bet pigesnė nei gabenant oro transportu. „High Logistics“ transportuojamų krovinių laikas iki Lietuvos – 16–21d. Dažiausiai geležinkeliais vežami kroviniai iš/ į Kiniją, Rusiją.

Nereikia pamiršti, geležinkelių transportas yra vienas saugiausių, nelaimingi įvykiai ir traukinių avarijos įvyksta gana retai jei palygintume su kelių transporto priemonių eismo įvykių statistika. 

Vienas pilnai sukomplektuotas traukinio sąstatas gali pervežti iki dviejų šimtų vilkikų krovinius ir visą tai valdo vos keletas darbuotojų vietoje viso būrio vilkikų vairuotojų kurie turėtų atlikti šį darbą. Savaime aišku, geležinkelių transporto žala aplinkai yra ženkliai mažesnė, į orą patenka mažiau teršalų (70-80 proc.) ir ateityje pradėjus eksploatuoti daugiau elektra varomų lokomotyvų taršos rodikliai dar labiau sumažės, tad jei renkatės krovinių gabenimą geležinkeliais, prisidedate prie aplinkos tausojimo.

Taip, pervežimas geležinkeliais yra neekonomiškas trumpoms distancijoms ir smulkiems kroviniams, tačiau daugeliu atvejų ši sausumos gabenimo priemonė yra pranašesnė už kitų rūšių transportą. Ji gali aptarnauti visus krovinių siuntėjus: geležinkelio traukos mašinos turi didelio galingumo variklius, todėl vienu metu traukinio sąstate gali būti keliasdešimt vagonų. Vagonuose telpa apie 3–4 tūkst. tonų krovinio. Tad vienu metu pervežant didelius prekių kiekius, susidaro palyginti mažos transportavimo išlaidos. Dar vienas svarbus pranašumas – transportuojamiems kroviniams vagonuose mažai įtakos turi gamtinės sąlygos, žiema ar vasara, lietus ar sniegas, traukiniai nenustoja judėje į priekį. Pervežimai geležinkeliu naudojami nepriklausomai nuo metų laiko ir oro sąlygų ir tai neturi įtakos paslaugų kainų svyravimui.

Geležinkelių transportu galima organizuoti krovinių pervežimus atskirais vagonais, vagonų sąstatais ir pervežti nestandartinius krovinius. Kroviniai geležinkeliu gabenami įvairių tipų vagonais: universaliaisiais vagonais: pusvagoniais, dengtais vagonais bei platformomis; specializuotais vagonais: cisternomis, grūdvežiais, automobilvežiais, izoterminiais (palaikančiais nustatytą temperatūrą) ar birių krovinių vagonais bei konteineriais. Transportuojant siuntas konteineriais patogu tai, kad nereikia perkrauti prekių, tik pačius konteinerius, tai atliekama labai greitai, ir padeda sumažinti pristatymo laiką. Geležinkelių gabenimo talpumas dar vadinamas elastingu, norint pridėti dar daugiau vietos siuntoms tereikia prikabinti prie sąstato papildomą kiekį vagonų.

Vienas iš neigiamų šio transportavimo būdo aspektų yra lankstumo trūkumas - pristatymo laiko negalima planuoti individualiai, krovinių negalima pristatyti iki durų (tik retais atvejais kai įmonės sandėliai, gamyklos įsikūrusios šalia geležinkelio atšakų), reikia papildomai samdyti pervežėjus kurie pristatys produkciją galutiniam gavėjui ir tai taip pat prailgina pristatymo terminą. Krovinių pakrovimas ir iškrovimas reikalauja papildomų laiko ir darbo sąnaudų kurios padidina prekių pristatymo kainą. Praktika rodo, kad geležinkeliais transportuoti apsimoka kai siuntėjas ir gavėjas yra nutolęs nuo geležinkelio linijos ar terminalo ne toliau kaip 200-300 kilometrų.

Gabenant krovinius į skirtingas šalis visuomet informuojame ir paaiaiškiname klientams dėl draudimų ir kitus specialių apribojamų taikomų tam tikriems kroviniams. Tai gali būti pvz. pavojingi cheminiai kroviniai, įranga, gyvūnų kailiai, naudotos automobilių dalys ir kiti kroviniai kuriems gali reikėti specialių leidimų. Specialiems kroviniams gali būti priskirtos tam tikro geležinkelio linijos, visi šie faktoriai gali padidinti pervežimo kainą.

Krovinių pervežimas geležinkeliais dažnai naudojamas intermodaliniams pervežimams, kai kartu naudojami keli skirtingi pervežimo būdai, kurie ženkliai sumažina produkcijos transportavimo kaštus. Geras pavyzdys, kai ilgoms distancijoms naudojami geležinkeliai o nuo geležinkelio terminalo iki gavėjo krovinys pristatomas kelių transportu. Tokiu būdu gabenama labai daug skirtingų rūšių prekių pradedant buitine technika, elektronika, įranga, drabužiai, plastiko gaminiai ir mediena.

Transportavimas geležinkeliais leidžia vežti ne tik standartinius, tačiau ir negabaritinius krovinius, todėl pasirinkę mūsų pervežimo paslaugas – džiaugsitės ne tik pervežimų kokybe, bet ir profesionalia komanda. Bendradarbiavimas, patirtis ir išmanymas logistikoje yra itin svarbūs aspektai, kurie leidžia džiaugtis pasiektais rezultatais ir Jūsų pasitikėjimu.

Taigi, kada gabenti krovinius geležinkeliais apsimoka? Rinkitės šį transportavimo jei atstumas siekia kelis tūkstančius kilometrų, jei krovinio gavėjui tinka ilgesnis pristatymo terminas, gabenate didelių gabaritų, sunkius krovinius.

Kodėl verta rinktis mus?

  • Parinksime tinkamą transporto būdą ir maršrutą jūsų kroviniui pagal individualius poreikius ir saugumo reikalavimus;
  • Paruošime dokumentus;
  • Apdrausime krovinį;
  • Operatyviai pateiksime krovinio gabenimo kainą;
  • Atstovausime muitinėje;
  • Pasirūpinsime visais kitais krovinio gabenimo klausimais.

Turite klausimų apie krovinių pervežimą geležinkeliais? Susisiekite ir mes Jums padėsime.

 

Motorų g. 4, LT-02190
Vilnius, Lithuania
Telefonas:
+370 5 2136181
El. pašto adresas:
info@hlogistics.lt