+370 5 2136181
info@hlogistics.lt

Konteinerių tipai

Pagal išmatavimus, keliamąją galią bei vežamų krovinių rūšis išskiriami įvairūs konteinerių tipai. Konteinerių tipai užtikrina efektyvius krovinių pervežimus visame pasaulyje.

Konteineriai klasifikuojami į universalius ir specializuotus. Universalūs konteineriai yra visi, išskyrus tuos, kurie naudojami gabenimams oro transportu arba specialių tipų kroviniams, pavyzdžiui, greitai gendantiems, skystiems, biriems. Specializuoti konteineriai pasižymi konstrukcinėmis ypatybėmis, kurios leidžia pakrauti krovinius daugiau nei per vieną galą, ventiliacijos angas ar kt.

Konteineriai itin dažnai naudojami krovinius gabenant jūrų transportu, taip yra dėl neribotos jūrų kelių perspektyvos, kuri užtikrina saugų ir pigų krovinių transportavimą. Konteineriai gali būti: standartiniai, paaukštinti, taip pat konteineriai su atviru viršumi ar paletės pločio konteineriai. Kokiame konteineryje bus pervežamas Jūsų krovinys, priklauso nuo paties krovinio rūšies. Dažniausiai konteinerių pasirinkimą lemia ekonomiškumo rodiklis, kuomet krovinys būna negabaritinis ar sunkus.

Transportavime ir logistikoje populiariausias – jūrinių konteinerių pervežimas. 20‘ pėdų jūriniai konteineriai naudojami sunkiųjų krovinių pakrovimui: įvairioms detalėms, pramoninėms gamybos, atsarginėms dalims, kai kurioms plataus vartojimo prekėms ir kt. 40‘ pėdų jūriniai konteineriai naudojami lengvesniems kroviniams gabenti, pavyzdžiui, baldams, drabužiams, kosmetikai, tvirtinimo detalėms, elektronikai, taip pat kai kurioms maisto produktų grupėms ir pan.

Taip pat kroviniams pervežti naudojami refrižeratoriniai konteineriai. Šie konteineriai su termoizoliaciniu korpusu, viduje palaiko nuo -25°C iki +25°C temperatūrą. Refrižeratoriniai konteineriai skirti tokiems kroviniams vežti, kuriems reikalingas temperatūrinis režimas.

Krovinių gabenimas jūrų transportu pasižymi mažais transportavimo kaštais, dideliu našumu, nenutrūkstamu judėjimu visą parą. Jūrų keliais dažnai pervežami dideli, negabaritiniai kroviniai, taip pat kroviniai, nereikalaujantys greito pristatymo bei kenksmingos medžiagos – taip užtikrinamas saugumas nevežant pavojingų krovinių per miestų teritorijas. Vertėtų įsidėmėti ir tai, jog krovinių gabenimas jūrų transportu užtrunka gana ilgai.

Motorų g. 4, LT-02190
Vilnius, Lithuania
Telefonas:
+370 5 2136181
El. pašto adresas:
info@hlogistics.lt