+370 5 2136181
info@hlogistics.lt

Konteinerių tipai

Pagal išmatavimus, keliamąją galią bei vežamų krovinių rūšis išskiriami įvairūs konteinerių tipai. Konteinerių tipai suteikia galimybe pasirinkti reikiamos paskirties gabenimo priemonę pagal kiekvieno krovinio specifiką ir tai užtikrina efektyvius krovinių pervežimus visame pasaulyje. Visi pervežimo konteineriai privalo būti patikimi ir atitikti jūros, kelių ir geležinkelių saugumo standartus. Konteineriai klasifikuojami į standartinius ir specializuotus. Standartiniai konteineriai, taip pat dar vadinami universaliais arba sausų krovinių pervežimo konteineriais, pradėti naudoti ne taip ir senai, tik prieš 50 metų. Konteineriai iš esmės pakeitė tarptautinę prekybą, krovinių gabenimo specifiką - sumažėjo nuostoliai dėl vagysčių, sugadintų prekių, dėl padidėjusios ir optimizuotos krovinių apyvartos sumažėjo ir gabenimo kainos. Specializuoti konteineriai pasižymi konstrukcinėmis ypatybėmis, kurios leidžia pakrauti krovinius daugiau nei per vieną galą, viršų, turi ventiliacijos angas ir kt.

Konteineriai itin dažnai naudojami prekių gabenimui jūrų transportu, intermodaliniams pervežimams kai pristatymas iki galutinės paskirties vietos atliekamas vilkikais. Taip yra dėl patrauklių šio pristatymo būdo savybių, saugumo ir palyginti nedidelės kainos. Konteineriai gali būti: standartiniai, paaukštinti, taip pat konteineriai su atviru viršumi, su vėsinimo funkcija ar paletės pločio konteineriai. Kokiame konteineryje bus pervežamas jūsų krovinys, priklauso nuo paties krovinio rūšies. Dažniausiai konteinerių pasirinkimą lemia ekonomiškumo rodiklis, patogiausia ir pigiausia kai krovinys yra standartinio dydžio ir telpa ant medinio padėklo.

Dažniausiai naudojami yra šių dydžių jūriniai konteineriai:

20‘ pėdų jūriniai konteineriai naudojami sunkiųjų krovinių pakrovimui: įvairioms detalėms, pramoninėms gamybos, atsarginėms dalims, kai kurioms plataus vartojimo prekėms, taip pat naudojami laikinam prekių, žaliavų, daiktų saugojimui. Konteineriai gaminami iš aliuminio arba plieno, juos galima krauti vieną ant kito, grindys iš presuotos medienos plokštės, pritaikyti gabenti visomis transporto rūšimis, laivais, geležinkeliais, vilkikais konteinerių gabenimo priekabomis. Populiarūs nes yra patvarūs, lengvai manevruojami kraunant ir patogūs transportuoti. 20 pėdų konteinerio tūris yra 33 m3.

40‘ pėdų jūriniai konteineriai naudojami lengvesniems kroviniams gabenti, pavyzdžiui, baldams, drabužiams, kosmetikai, tvirtinimo detalėms, elektronikai, taip pat kai kurioms maisto produktų grupėms ir pan. Dėl savo universalumo 20 ir 40 pėdų konteineriai dar vadinami bendros paskirties sausų krovinių konteineriais. Siunčiama produkcija pakuojama ant medinių padėklų, maišuose, plastikinėse arba plieno statinėse. Konteinerio viduje yra metaliniai žiedai ir bėgeliai, kuriais kroviniai tvirtinami, kad nejudėtų transportavimo metu, yra angos ventiliacijai. 40 pėdų konteinerio tūris yra 67,7 m3.

Konteineriai su atidengiamu/atviru viršumi (open-top) yra 20 arba 40 pėdų dydžio, skirti didelių gabaritų kroviniams kurių neįmanoma patalpinti į vidų su šakiniais krautuvais. Konteinerio viršus gali būti minkšto brezento uždanga (soft-top) arba metalinis (hard-top). Krovinys įkeliamas krano pagalba atvėrus konteinerio duris ir viršų, labai svarbu iš anksto numatyti tvirtinimo vietas, įspėti ir aptarti krovos specifiką su pervežėju. Dėl nedidelės šių konteinerių paklausos pervežėjai ne visada gali gauti naujo krovinio atgaliniu maršrutu užsakymą todėl jums gali tekti sumokėti ir už konteinerio sugrąžinimą.

Refrižeratoriniai konteineriai su šaldymo/šildymo įranga naudojami greitai gendančių maisto produktų, mėsos, vaisių, daržovių gabenimui ilgais atstumais, tarp kontinentų. Tai yra termoizoliuoto korpuso konteineriai viduje galintys palaikyti nustatytą temperatūrą (-25°C iki +25°C) pagal produkcijos specifiką. Refrižeratoriniai konteineriai gali būti ir specializuoti, galintys palaikyti šaltį iki -60°C, privaloma sąlyga kroviniams kuriems reikalingas labai žemas temperatūrinis režimas pvz medikamentai, farmacijos prekės. Visiems refrižeratoriniams konteineriams būtinas nenutrūkstamas elektros tiekimas iš generatoriaus laive ir uosto terminale viso gabenimo metu.

Konteineriai-platformos skirti negabaritiniams, sunkiems kroviniams transportuoti. Konteineris neturi viršaus (stogo), ilgosios kraštinės sienos  nusiima ir lieka atvira platforma į kurią patogu patalpinti statybines prekes, statybinę ir pramoninę įrangą. Šio tipo konteineriai naudojami kai krovinių neišeina patalpinti paaukštintuose konteineriuose. Kadangi konteineris neturi stogo, reikia papildomai pasirūpinti ir apsaugoti transportuojamus daiktus nuo atmosferos poveikio.

Ventiliuojami konteineriai šonuose turi horizontalius tarpus per kuriuos oras patenka į vidų ir cirkuliuoja viduje. Šie konteineriai reikalingi tam tikroms prekėms kurioms reikalingas vėsesnės temperatūros palaikymas nei lauko temperatūra, ventiliacija padeda išvengti kondensato susidarymo ir žalos kurią kroviniui padaryti drėgmė. Ventiliuojamais konteineriai dažniausias transportuojamos kavos pupelės todėl neretai šie konteineriai ir vadinami kavos konteineriais.

Konteineriai-cisternos (iso tank) skirti pervežti skystoms maisto žaliavoms, tepalams, cheminėms medžiagoms ir pan. Konteineris-cisterna tai metalinis rėmas su viduje integruota cisterna, kurios tūris gali būti įvairus priklausomai nuo konteinerio dydžio tačiau dažniausiai naudojami 20 pėdų konteineriai-cisternos kurių tūris yra 21 000 litrų. Cisternos turi užpildymo ir išleidimo angas, gali būti su dvigubomis sienelėmis ir pašildymo funkcija.

Krovinių gabenimas jūrų transportu pasižymi mažais transportavimo kaštais, dideliu našumu, nenutrūkstamu judėjimu visą parą. Jūrų keliais dažnai pervežami dideli, negabaritiniai kroviniai, taip pat kroviniai, nereikalaujantys greito pristatymo bei kenksmingos medžiagos – taip užtikrinamas saugumas, pavojingi kroviniai gabenami aplenkiant daug gyventojų turinčius miestus ir gyvenvietes. Krovinių gabenimas jūrų transportu užtrunka ilgiau nei lėktuvais tačiau tai vienintelis būdas siųsti prekes tarp kontinentų priimtina kaina.

Jei ruošiatės siųsti nestandartinių išmatavimų ir didelio svorio prekes ar produkciją visų pirma turite nuspręsti, kurie konteinerio tipai jums tinka, į kuriuos pakrauti ir iškrauti krovinius galėsite patogiai ir greitai. Susisiekite su mūsų specialistais, kurie patars, apskaičiuos pervežimo kainą ir pateiks pasiūlymą.

 

Motorų g. 4, LT-02190
Vilnius, Lithuania
Telefonas:
+370 5 2136181
El. pašto adresas:
info@hlogistics.lt