+370 5 2136181
info@hlogistics.lt

Konteinerių sekimas

Konteinerių sekimas – tai puiki priemonė, leidžianti stebėti krovinių būklę nuo pakrovimo etapo iki jo pristatymo ir iškrovimo. Sekti laivą ar lėktuvą galima pagal jūrinio Konosamento ir oro transporto AWB numerius, kurie pateikiami klientui vos krovinys išplaukia ar išskrenda. Konteinerio sekimas užtikrina gabenamų krovinių saugumą.

AWB oro transporto važtaraštis (angl. Air Waybill – tai pagrindinis, specialios formos dokumentas, naudojamas transportuojant krovinius lėktuvais. Oro transporto važtaraštis nurodo visą informaciją apie gabenamą krovinį. Kiekvienas AWB turi unikalų 11 skaitmenų numerį, kurio dėka galima nustatyti krovinio buvimo vietą iki pat jo atvykimo į paskirties oro uostą. Kiekviena avialinija turi savo idenfikacinį numerį, kurį nurodo pirmieji trys oro važtaraščio skaitmenys. AWB važtaraščio instrukcijas nustato Tarptautinė Oro Transporto Asociacija (angl. IATA – International Air Transport Association).
Oro transporte naudojami dviejų rūšių važtaraščiai: vidinis ir išorinis.

HAWB yra vidinis važtaraštis. Šis oro transporto dokumentas nėra privalomas, bet jo negalima išvengti, jei krovinys adresuojamas ne tikrajam gavėjui, o gavėjo agentui. Vidinis važtaraštis naudojamas atliekant muitinės paslaugas bei įtvirtinant transportavimo įkainius, galima pažymėti visą būtiną informaciją apie krovinį, jo specifikaciją, dokumentus, lydinčius krovinį ar kontrakto numerį.

MAWB – išorinis važtaraštis, skirtas krovinį aptarnaujančioms kompanijoms: aviakompanijai, siuntėjo agentui, gavėjo agentui, išsiuntimo oro uosto terminalui, paskirties oro uosto terminalui ir kitoms kompanijoms, prisidedančioms prie krovinio transportavimo lėktuvais. Jei vidinis važtaraštis neruošiamas – išorinis važtaraštis atlieka abiejų važtaraščių funkcijas.

Konosamento dokumentas įrodo abiejų šalių sutarties sudarymo faktą ir patvirtina užsakovo teisę gauti iš krovinio gabenimo kompanijos nurodytą krovinį. Konosamentas patvirtina faktą, kad krovinys (jūros konteineris) yra pakrautas į laivą ir yra gabenamas iki nurodytos paskirties vietos ir uosto.

Motorų g. 4, LT-02190
Vilnius, Lithuania
Telefonas:
+370 5 2136181
El. pašto adresas:
info@hlogistics.lt